Mūzika biznesam – mūzika var palīdzēt uzlabot produktivitāti birojā

23.11.2017

Mūzika biznesam – mūzika var palīdzēt uzlabot produktivitāti birojā

Bieži lielu daļu nomoda laika cilvēki pavada darbavietā, strādājot un socializējoties ar kolēģiem. Svarīgi, lai cilvēks darbavietā justos ērti, droši un spētu produktīvi veikt savus pienākumus. Interesanti, ka mūzika var ietekmēt gan produktivitāti, gan darbinieku precizitāti.

Lielbritānijā veiktā aptaujā, 88% respondentu atzina, ka strādā precīzāk, klausoties mūziku. Savukārt eksperimenta laikā 58% dalībnieku ātrāk atrada kļūdas un ievadīja datus, skanot popmūzikai. 91% biznesa īpašnieku atzīst, ka mūzika padarīja darbiniekus un klientus priecīgākus. 85% darbinieku uzskata, ka mūzika padara atmosfēru relaksētāku un ir vieglāk strādāt.

Pīters Kvillijs ārstē uzmanības deficīta sindromu pieaugušajiem. Viņš stāsta, ka mūzika paaugstina neiromediatora dopamīnu, jeb smadzeņu radītu ķimikāliju, kas palīdz koncentrēties. Protams svarīgi arī nepārspīlēt, lai mūzika ir vairāk kā fona troksnis nevis pilnībā pārņem biroju un traucē ne tikai koncentrēties, bet darbiniekiem savā starpā arī sarunāties.

Amerikā tika veikts eksperiments. Darbinieki tika sadalīti grupās pa trim. Atklājās, ka vairāk tiek paveikts, kad tiek atskaņotas ritmiskas dziesmas, piemēram, “Yellow Submarine” vai “Walking on Sunshine” nekā laikā, kad darbiniekiem tika atskaņotas smagā metāla kompozīcijas.

Mūzika ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa, neskatoties uz to, vai cilvēki tai pievērš uzmanību, vai nē. Atgādinām, ka Latvijā, atskaņojot mūziku birojā, nepieciešams saņemt Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) atļauju. Vairāk informācijas par līgumiem un tarifiem mājaslapā laipa.org.

Avoti: