Tallinn Music Week 2017 konferencē runās arī divi Latvijas pārstāvji

28.03.2017

Tallinn Music Week 2017 konferencē runās arī divi Latvijas pārstāvji

Šogad mūzikas un urbānās kultūras festivāla Tallinn Music Week ietvaros notiekošajā konferencē tiks apspriesti tādi kopējās Eiropas attīstībai svarīgi jautājumi kā tehnoloģiju un radošuma mijiedarbības ilgtspēja. Divu dienu konference notiks 31. martā un 1. aprīlī Krievu kultūras centrā un viesnīcā Nordic Hotel Forum.

Kā Eiropas komisija varētu atbalstīt mūzikas jaunradi, izmantojot līdzīgu sistēmu, kas veiksmīgi atbalsta Eiropas kino attīstību? Par šo jautājumu konferences pirmajā panelī diskutēs Igaunijas Kultūras ministrs Indreks Sārs (Indrek Saar), Eiropas komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta vadītāja Barbara Keslere (Barbara Kessler), Eiropas savienības viceprezidenta Andrusa Ansipa kabineta vadītājs Juhans Lepasārs (Juhan Lepassaar) un  Anna Hildura (Anna Hildur), Eiropas Mūzikas eksporta un sadarbības biroja vadītāja. Debates vadīs radio BBC korespondents Demiens Makginess (Damien McGuinnes).

Piesakot gaidāmo Igaunijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē ar fokusu nākotnes digitālajā ekonomikā, konferencē tiks aplūkots jautājums arī par to, vai vienotais digitālais tirgus var atklāt jaunas iespējas Eiropas kopējai attīstībai? Šo jautājumu diskusiju panelī, kas veltīts nākotnes industrijām, apskatīs Igaunijas Informācijas tehnoloģiju vadītājs Sīms Sikuts (Siim Sikkut), biznesa eņģeļu un StartUp investors Taks Lo (Tak Lo), investēšanas platformas “Funderbeam” izveidotājs Kaidi Rūsaleps (Kaidi Ruusalepp), kā arī  Takaši Katsuragi (Takashi Katsuragi), Japānas lielākās e-komercijas mājaslapas “Rakuten” pārstāvis.

Pieredzē par Somijas veiksmes stāstuTrollīti Muminu, kas šobrīd ir trešais pasaulē visvairāk licencētais zīmols, dalīsies Paulīna Ahokas (Pauliina Ahokas) Tamperes halles vadītāja, kā arī Virpi Imonens (Virpi Immonen), kurš topošajā lielbudžeta TV seriālā par trollīša Mumina piedzīvojumiem ir atbildīgs par mūzikas licencēšanas jautājumiem.

SAFE Ghetto teātra aktrise Kristēna Savāna (Krysteen Savane) un labdarības organizācijas Anno’s Africa dibinātāja Bī Gilberta (Bee Gilbert) stāstīs par Kenijas baleta skolu (Kenya’s Slum Ballet) un to, kā radošums var kļūt par svarīgu sociālās integrācijas instrumentu un pavērtu jaunas iespējas bērniem no nelabvēlīgiem dzīves apstākļiem.

Konference dos arī praktisku ieskatu mūzikas industrijā, piemēram, mūzikas producentu un dziesmu autoru sesijā kopā ar Mendiju Parnelu (Mandy Parnell) – apbalvotu ierakstu māsterēšanas inženieri, kura ir strādājusi ar tādām mūzikas zvaigznēm kā Braiens Īno, grupa “Sigur Ros” un Bjorka.

Grāmatu par glemroka un popārta vēsturi –  “Shock and Awe” –  prezentēs atzinīgi vērtētais mūzikas kritiķis Saimons Reinolds (Simon Reynolds). Savukārt diskusijā par aizliegtajām dziesmām savās pārdomās dalīsies norvēģu dziesminieks, stāstnieks un aktīvists Moddi un artroka grupas “Laibach” dalībnieks Ivans Novaks (Ivan Novak).

Grupas “Einstürzende Neubauten” dalībnieku Aleksandru Heki (Alexander Hacke) un vienu no festivāla “Love Parade” dibinātājām Danielu De Pičioto (Danielle de Picciotto) intervēs mūziķis un žurnālists Džons Robs (John Robb, louderthanwar.com). 

Latviju diskusiju paneļos pārstāvēs festivāla “Positivus” mākslinieciskais direktors Ģirts Majors un kluba “Fontaine Palace” menedžeris Edgars Āboliņš. Ģirts Majors piedalīsies diskusijā par to, vai showcase festivālu piedāvātā programma var izkonkurēt mūzikas festivālus. Savukārt Edgars Āboliņš kopā ar citiem Baltijas valstu mūzikas klubu menedžeriem diskutēs par iespējām, kā Baltijas māksliniekiem doties garākās koncerttūrēs.

Pirmo reizi Tallinn Music Week piedāvās tematiskus ātros randiņus, kuru ietvaros būs iespējams iepazīties un veidot sadarbību ar mūzikas žurnālistiem, producentiem un mūzikas izdevējiem. Sadarbībā ar DIGIX tiks ģenerētas jaunas idejas un koncepcijas mūzikas industrijai noderīgiem jauniem digitālajiem instrumentiem, kā arī veiksmīgākai mūzikas apgūšanai.

Pilna konferences programma atrodama šeit.