Praktiski ieteikumi fona mūzikas izvēlei restorānā

16.03.2017

Praktiski ieteikumi fona mūzikas izvēlei restorānā

Apmierināts un lojāls klients ir nozīmīgs ikvienam uzņēmējam. Lai uzņēmums gūtu priekšrocības un atšķirtos no konkurentiem, klientam ir jāpiedāvā augstāks serviss. Arī mūzika un tās pārdomāta izvēle var sniegt daļu no vērtīga ieguvuma un ilgtermiņā veicināt klientu apmierinātību. Fona mūziku restorānā spēj gan piesaistīt klientus un veicināt atgriešanos, vai tieši pretēji, radīt nepatīkamas asociācijas.

Mūzika ir audiāls komunikācijas uztveres rīks, ar kura palīdzību restorānā var radīt patīkamu gaisotni un vidi. Restorānā būtu ieteicams atskaņot mūziku, kas papildina servisu un tā kvalitāti, jo klienti restorāna apmeklējumu asociē ar garšas baudījumu.

Pētījumi apstiprina, ka mūzika ietekmē restorānā pasniegto ēdienu un dzērienu garšu uztveri. Piemēram, “Oksfordas Universitātē” ir veikts pētījums, kas parāda, ka augstākas mūzikas notis - flauta un klavieres, ietekmē garšas jutību akcentējot saldās garšas nianses, savukārt zemākas notis pastiprina rūgtās garšas nianses.

Ja praksē dienas grafiku iedala četros posmos – pusdienu laiks, laimīgā stunda, vakariņu laiks un vēlais vakars, tad arī katrā šiem laika posmiem ir jāpiedomā par piemērotākas mūzikas izvēli.

Pusdienu laiks: Mūzika variē atkarībā no restorāna konceptuālā stila, bet dienas laikā vislabāk ir atskaņot vieglu un vienlaikus jautru mūziku. Ņemot vērā dienas ritmu un cilvēku spēju aktivitāti, tieši pusdienu laikā lielāko tiesu norit svarīgas sarunas, tādēļ fona mūzikai restorānā vajadzētu būt optimāli sabalansētai, kas netraucē saziņai un nav pārlieku uzkrītoša.

Laimīgā stunda: Ieteicams atskaņot jautru instrumentālu mūziku vai, piemēram, dot priekšroku indī stila mūzikai, jo šajā laika posmā palielinās cilvēka enerģijas līmenis.

Vakariņu laiks: Šajā laika posmā ir ieteicams atskaņot relaksējošāku mūziku vai mūziku, kas rada vērtību asociāciju, piemēram, džezs.

Vēls vakars: Šis ir piemērots laiks, kad restorānā var atskaņot jautrāku, skaļāku mūziku ar ātrāku tempu.

Ir svarīgi apzināties, ka fona mūzika jāizvēlas atbilstoša mērķauditorijai un restorāna zīmolam, jo muzikālais pavadījums, telpu izkārtojums, apgaismojums, apkalpošanas kvalitāte un garšas baudījums radīs kopējo restorāna tēlu un patīkamo gaisotni.

Avoti: blog.rockbot.com

Atgādinājums

Lai restorānā atskaņotu mūziku, ir nepieciešama Atļauja. Atlīdzības maksājums par neierobežotu pašmāju un ārvalstu mūzikas repertuāru ir sākot no 12.82 EUR ceturksnī. Plašāku informāciju par maksājamās atlīdzības tarifiem var iegūt, sazinoties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) pa tālruni 67605023 vai plašāku informāciju iegūstot šeit.