LaIPA piešķir finansiālu atbalstu "Supernova" uzvarētājam dziesmas popularizēšanai ārvalstīs

20.03.2024

Autors: LaIPA, informācija plašsaziņas līdzekļiem

LaIPA piešķir finansiālu atbalstu

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) jau otro gadu pēc kārtas nodrošina atbalstu Latvijas nacionālās Eirovīzijas atlases jeb konkursa "Supernova" uzvarētājam, piešķirot 5000 eiro dziesmas popularizēšanas pasākumiem ārvalstīs. Šogad LaIPA atbalstu saņem dziedātājs Dons dziesmas "Hollow" popularizēšanai ārvalstīs.

"Šis atbalsts atspoguļo LaIPA apņemšanos veicināt Latvijas mūzikas ierakstu starptautisko atpazīstamību un atklāt Latvijas talantus plašākai auditorijai. Nav noslēpums, ka arī citas valstis iegulda līdzekļus gan "Eirovīzijas" šova veidošanā, gan, protams, arī pašas dziesmas popularizēšanā. Ievērojot, ka viens no LaIPA statūtos paredzētajiem mērķiem ir veicināt labvēlīgus apstākļus izpildītāju un producentu radošai darbībai, novirzītais finansējums ir nozīmīgs neakadēmiskās mūzikas nozares popularizēšanā un attīstībā," norāda LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa.

"Mēs esam ļoti lepni par Donu un viņa sasniegumiem," uzsver LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa, komentējot līguma parakstīšanu. "Atbalstīt mūsu pārstāvētos māksliniekus viņu izaugsmē ir viena no LaIPA prioritātēm, un mēs ar nepacietību gaidām, kā Dona dziesma "Hollow" izskanēs uz Eiropas lielās skatuves."

Mūziķis Dons, kurš šogad "Eirovīzijas" finālā pārstāvēs Latviju ar dziesmu "Hollow", ir pilns apņēmības cīnīties par visaugstākajām vietām:
"Dalība fināla šovā nav tikai trīs minūtes uz skatuves priekšnesuma laikā, bet ļoti rūpīgs sagatavošanās darbs, tostarp tas ietver arī Eiropas auditorijas iepazīstināšanu ar dziesmu jau pirms paša konkursa," LaIPA atbalstu atzinīgi vērtē mūziķis. "Liels paldies LaIPA par šo atbalstu. Es esmu gatavs strādāt vēl cītīgāk, lai Latvijas mūzika skanētu plašāk pasaulē."

Foto autors: Jānis Pastars
Foto: Jānis Pastars, LaIPA publicitātes foto

Pagājušajā gadā LaIPA atbalstu saņēma grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā", un, kaut arī dziesma neiekļuva lielajā finālā, tomēr tā izpelnījās atzinību no mūzikas mīļotājiem visā Eiropā, kā arī kļuva par pērnā gada straumētāko mūzikas ierakstu Latvijā.

Šī iniciatīva ir spilgts apliecinājums LaIPA mērķim veicināt Latvijas mūzikas ierakstu industrijas attīstību, atbalstot mūzikas ierakstu popularizēšanu starptautiskajā arēnā.

LaIPA 5000 eiro atbalstu Latvijas nacionālās atlases uzvarētājiem dziesmas popularizēšanas pasākumiem Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa finālam piešķir saskaņā ar LaIPA padomes 2023. gada 6. marta lēmumu par fonogrammas popularizēšanas pasākumiem starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa ietvaros no 2023. gada līdz 2026. gadam.