LaIPA pievienojas Izpildītāju organizāciju starptautiskās konfederācijas SCAPR noteiktajām sankcijām pret Krieviju

08.03.2022

LaIPA pievienojas Izpildītāju organizāciju starptautiskās konfederācijas SCAPR noteiktajām sankcijām pret Krieviju

Par lēmumu atstādināt Krieviju no dalības Izpildītāju organizāciju starptautiskajā konfederācijā (SCAPR), kas ir izpildītāju tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju padome un apvieno izpildītāju tiesību pārvaldījuma organizācijas visā pasaulē, lēmusi SCAPR valde. Savā paziņojumā SCAPR norāda, ka kategoriski nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas apdraud mieru un demokrātiju visā Eiropā un pasaulē.

Savukārt Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), kura pārstāv Latviju SCAPR, savā padomes sēdē, reaģējot uz Krievijas iebrukumu un atbalstot SCAPR paziņojumu, lēmusi uz trīs gadiem ieturēt atlīdzību izmaksas Krievijas organizācijām. LaIPA pilnībā atbalsta SCAPR lēmumu par Krievijas atstādināšanu no dalības konfederācijā, kā arī piemērotās sankcijas un noteiktos ierobežojumus Krievijai blakustiesību un atlīdzību izmaksas jomā.

SCAPR savā paziņojumā izsaka pateicību visām konfederācijā ietilpstošajām organizācijām un individuālajiem biedriem, kas jau snieguši palīdzību Ukrainas cilvēkiem. Arī SCAPR valde lēmusi par finansiālu atbalstu Ukrainas bēgļiem, ziedojot trīs palīdzības organizācijām:

- Polijas humānā palīdzības organizācijai;
- Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejai;
- Apvienoto Nāciju Organizācijas Augstā komisāra bēgļu jautājumos birojam.

Tāpat SCAPR aicina visas tās sastāvā iesaistītās biedrības sniegt palīdzību gan šīm organizācijām, gan tādām, kas koordinē palīdzību Ukrainas ļaudīm konkrētās valstīs. Jau jūnijā, kārtējā SCAPR Ģenerālajā asamblejā, tiks lemts par Krievijas izslēgšanu no organizācijas. “Mēs atbalstām brīvu un neatkarīgu Ukrainu un nosodām Putina režīma organizēto iebrukumu neatkarīgā valstī,” teikts SCAPR paziņojumā. “Mēs esam kopā ar Ukrainas cilvēkiem un jo īpaši ar mūsu kolēģiem no Ukrainas Autortiesību un blakustiesību līgas.”

Vairāk informācijas: https://www.scapr.org/news/