Zinātnieki pierādījuši, ka mūziķiem ir ātrāka reakcija

24.01.2017

Zinātnieki pierādījuši, ka mūziķiem ir ātrāka reakcija

Monreālas Universitātes pētījums apstiprina, ka mūziķiem ir ātrāka reakcija nekā tiem cilvēkiem, kas nav saistīti ar mūziku. Pētījuma mērķis bija gūt labāku izpratni par pastāvošo saikni starp instrumenta spēlēšanas ietekmi uz ķermeņa impulsiem.

Pētījumā piedalījās 16 profesionāli mūziķi – pianisti, čellisti, perkusionisti un vijolnieki, kuri instrumenta spēli uzsākuši 3 – 10 gadu vecumā. Kā arī 19 cilvēki, kas ar mūziku nenodarbojas.

 

Visiem pētījuma dalībniekiem tika dots uzdevums izdarīt klikšķi ik reizi, kad subjekts novibrē vai rada skaņu. Mūziķi uzdevumu paveica par 30 procentiem ātrāk nekā cilvēki bez muzikālām iemaņām. Ņemot vērā šos rezultātus, zinātnieki spriež, ka ļoti iespējams mūziķi ir arī uzmanīgāki autovadītāji.

 

Pētījuma vadītājs, doktora grāda kandidāts Saimons Landrijs (Simon Landry) norāda, ka pētījuma rezultāti var būt noderīgi vecākiem cilvēkiem, kas, apgūstot mūzikas instrumenta spēli, varētu uzlabot savas kognitīvās un motoriskās spējas. "Jo vairāk mēs zinām par mūzikas ietekmi uz sensoriskajiem procesiem, jo labāk mūziku varēsim piemērot katra atsevišķa indivīda, kura reakcijas varētu būt lēnāka, apmācības procesam," uzskata zinātnieks.

 

Avots: sciencedirect.com.