Dīdžeji turpmāk saņems vienotu AKKA/LAA un LaIPA licenci

08.11.2012

Sākot ar šī gada 1.decembri, dīdžeji licences par muzikālo darbu reproducēšanu profesionālajām vajadzībām varēs saņemt vai nu AKKA/LAA vai LaIPA pēc savas izvēles, viņiem nebūs nepieciešams apmeklēt abas organizācijas. AKKA/LAA un LaIPA ir atradušas iespēju turpmāk divu licenču vietā dīdžejiem sagatavot vienu apvienotu licenci, kuru varēs saņemt pēc izvēles vienā no minētajām organizācijām.

Šīs izmaiņas dīdžejiem atvieglos iespēju saņemt licenci par tiesībām reproducēt skaņdarbus profesionālām vajadzībām. Līdz šī gada 1.decembrim saņemtās dīdžeju licences būs derīgas atbilstoši to termiņam un tās nav jāmaina uz jauno apvienoto licenci.

“AKKA/LAA un LaIPA vienotā licence dīdžejiem noteikti ir uzskatāms par pozitīvu risinājumu, kas dīdžejiem licences saņemšanu padara saprotamu un vienkāršāku. Tā kā DJ licences kopējā maksa paliek nemainīga, tad var tikai apsveikt abas organizācijas par šādu sadarbības modeļa izveidošanu,” skaidro DJ Toms Grēviņš.

Saskaņā ar Autortiesību likumu, ja dīdžejs vēlas reproducēt jeb kopēt fonogrammas un tajās ietvertos muzikālos darbus, viņam ir nepieciešamas autoru un fonogrammu producentu atļaujas jeb licences, kas dod tiesības reproducēt jeb kopēt jebkuru legāli iegūtu fonogrammu. Līdz šim autoru biedrība AKKA/LAA  izsniedza licenci muzikālu darbu reproducēšanai jeb kopēšanai pārstāvēto autoru vārdā, savukārt LaIPA to darīja saskaņā ar fonogrammu producentu pilnvarojumu.