Eiropas izpildītāji steidzina ES likumdevējus rīkoties

10.12.2015

Eiropas izpildītāji steidzina ES likumdevējus rīkoties

Kampaņas “The Fair Internet” rīkotāji apsveic Eiropas komisiju ar solījumu izskatīt priekšlikumu par sistēmu, kas regulē atalgojumu, ko izpildītāji saņem par darbu lejupielādi un straumēšanu interneta servisos.

“The Fair Internet” kampaņa aicina ES likumdevējus pieņemt jaunus tiesiskos regulējumus Eiropas autortiesību aktā, lai izpildītājiem garantētu neapstrīdamas tiesības saņemt atlīdzību arī tad, kad izpildītāja darbs tiek izmantots digitāli.

Eiropas komisijas Vienotā Digitālā tirgus viceprezidents Andrus Ansips ir paziņojis: “Mēs vēlamies, lai mākslinieki par padarīto darbu saņemtu pilnu un taisnīgu atalgojumu.”

Šie solījumi ir jāpārvērš darbībās! Kamēr Spotify, Netflix, iTunes un citi straumēšanas servisi gūst lielāku popularitāti un nozīmību, lielākā daļa izpildītāju no savu darbu izmantošanas straumēšanas servisos negūst nekādus ieņēmumus.

Kā liecina “The Fair Internet” aptaujas rezultāti, tikai 7% no izpildītājiem uzskata, ka no darbu izmantošanas digitālajā vidē saņem taisnīgu atlīdzību. Savukārt 65% par sava darba izmantošanu saņem mazāk par 5% vai vispār nesaņem atlīdzību.

Kad 68 procentu izpildītāju ieraksti ir pieejami internetā, nav pieļaujami, ka lielākā daļa izpildītāju par saviem darbiem nesaņem atlīdzību. Izpildītāju tiesību regulējums ir cietis neveiksmi. Ir pienācis pēdējais laiks, kad Eiropas komisijai ir jāpieņem efektīvi mēri, lai radītu ilgtspējīgu radošo industriju, kurā visi izpildītāji saņemtu taisnīgu atlīdzību no lejupielādes un straumēšanas servisiem!

pauž “The Fair Internet” pārstāvji.

Kampaņu “The Fair Internet” apvieno četras starptautiskas organizācijas, kuras pārstāv Eiropas izpildītājus - AEPO-ARTIS, EuroFIA, FIM un IAO, uzrunājot vairāk kā pusmiljonu izpildītāju visā pasaulē.

“The Fair Internet” ir iespējams, parakstot petīciju par godīgās samaksas ieviešanu. Šobrīd ir savākti jau 20 000 parakstu, un katrs jauns paraksts ir nozīmīgs. Petīciju iespējams parakstīt šeit.