Konkurences padome pārtrauc izpētes lietu pret LaIPA

14.08.2012

Konkurences padome šodien, 2012.gada 14.augustā publiskoja lēmumu par izpētes lietas izbeigšanu pret LaIPA saistībā ar iespējamo dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nosakot publiskā izpildījuma maksājamo atlīdzību lielumu. Konkurences padome izpētes lietu iesāka, pamatojoties uz Latvijas Tirgotāju asociācijas iesniegumu.

Savā lēmumā Konkurences padome atzīst, ka LaIPA pamatojums maksājamās atlīdzības noteikšanai ir objektīvs. Par objektīviem kritērijiem maksājamās atlīdzības apmēru noteikšanai Konkurences padome nosauc, piemēram, fonogrammu ražošanas izmaksas, valsts makroekonomiskos rādītājus, to izmaiņas un attīstību, kā arī salīdzinājumus ar līdzīgiem maksājumiem citās valstīs. Izpētes lietas ietvaros Konkurences padome iepazinās ar kaimiņvalstu noteiktajiem publiskā izpildījuma tarifiem un atzina, ka LaIPAs noteiktie tarifi ir samērīgi un lietas ietvaros analizētajās jomā nav būtiski augstāki par citās Baltijas valstīs piemērotajiem tarifiem. Konkurences padome analizēja arī LaIPA piemēroto atlaižu sistēmu un uzskata, ka šajā jautājumā ir iespējami uzlabojumi, kurus LaIPA arī apņemas veikt, parakstot lēmumam pievienoto rakstveida apņemšanos.

 “LaIPAi pozitīvais Konkurences padomes lēmums par lietas izbeigšanu pierāda izpildītāju un fonogrammu producentu noteikto tarifu atbilstību Latvijas ekonomiskajai situācijai. Pieļauju, ka Konkurences padomes lēmums varētu būt pietiekoši spēcīgs papildus arguments, lai beigtu apšaubīt LaIPA piemēroto tarifu pamatotību. Tagad nekas vairs nekavē tirdzniecības uzņēmumus noslēgt līgumu ar LaIPA par mūzikas atskaņošanu veikalos, ja tas vēl nav izdarīts,” skaidro Ieva Platpere, LaIPA izpilddirektore.