Atvieglota atļaujas saņemšana pasākumu rīkotājiem

17.02.2015

Atvieglota atļaujas saņemšana pasākumu rīkotājiem

Turpmāk mūzikas ierakstu atskaņošanas atļauju par fona mūzikas izmantošanu publiskos pasākumos pieteikt būs vieglāk un ērtāk.

Tagad ikviens pasākuma rīkotājs var izmantot mājaslapā ww.laipa.org pieejamo tiešsaistes pasākuma pieteikuma formu. Pieteikumus atļaujas saņemšanai var iesniegt gan tie sadarbības partneri, kuri noslēguši beztermiņa līgumus, gan tie pasākumu rīkotāji, kuriem atļaujas nepieciešamas tikai atsevišķiem pasākumiem.

LaIPA katru gadu cenšas uzlabot piedāvāto servisu kvalitāti. Ņemot vērā arī uzņēmēju ieteikumus, tiek ieviesti mūsdienīgi risinājumi, kas ievērojami atvieglo gan atļauju saņemšanu uzņēmējiem, gan informācijas apriti. Iespēja pieteikt atļauju fona mūzikas atskaņošanai pasākumos mājaslapā ir ērts un ātrs risinājums – ņemot vērā pasākumu rīkotāju darbības specifiku, tas ļaus būtiski ietaupīt laika resursus gan pašiem pasākuma rīkotājiem, gan LaIPA administrācijai, padarot abpusējās sadarbības modeli efektīvāku.

Pasākumu rīkotāji jau pamazām gatavojas pavasara un vasaras sezonai, kas tradicionāli ir aktīvākais pasākumu norises laiks. Šos pasākumus raksturo ne tikai plaša apmeklētība, bet arī patīkama mūzika, kas apmeklētājos uztur pozitīvu noskaņojumu, veicina dzīvesprieku un ļauj veidot labvēlīgu gaisotni. Turklāt mūzika arī paildzina apmeklētāju uzturēšanās laiku pasākumā. Ja plānots atskaņot mūzikas ierakstus pasākumos, tad legālai mūzikas izmantošanai ir jāsaņem mūzikas autoru, izpildītāju un producentu kolektīvā atļauja.

LaIPA 2014. gada vasarā veiktās aptaujas dati liecina - 61,4% aptaujāto tieši mūzika palīdz iegūt atbilstošu noskaņojumu izklaides pasākumā. Tāpat gandrīz puse aptaujas dalībnieku (47,9%) uzskata, ka patīkama un atbilstoša mūzika pasākuma norises vietā rada kopības sajūtu un veicina pozitīvas emocijas. Vēl 41,2% respondenti uzskata, ka mūzikas ierakstu atskaņošana koncertu, festivālu starplaikos palīdz uzturēt labāku atmosfēru, 21,6% norādīja, ka mūzika paildzina viņu uzturēšanos pasākuma norises vietā (rosina izdarīt pirkumu vai noskatīties priekšnesumu). Tikai 16,6% respondenti izklaides pasākumos un festivālos vairāk pievērš uzmanību tikai sev interesējošai mūzikai. Un vien 8,1 % respondentu apmeklējot izklaides pasākumus, festivālus un gadatirgus, mūzikai nepievērš izmanību.

2014. gada nogalē LaIPA ieviesa arī fonogrammu izmantošanas atļaujas elektroniskās formas mūzikas ierakstu atskaņošanai publiskajā izpildījumā - veikalos, kafejnīcās, skaistumkopšanas salonos, klientu apkalpošanas vietās un citur, tās izsniegtas aptuveni 80% uzņēmēju, ar kuriem LaIPA noslēgusi līgumus par maksājamo atlīdzību. Atļauju saņemšana elektroniskā formā nodrošina ērtu piekļuvi jebkurā brīdī.