Atlīdzības lielumu noteikšanas faktori un metodoloģija
No 2019. gada 1. aprīļa stājušās spēkā izmaiņas Publiskā izpildījuma maksājamās atlīdzības tarifos, kas ar Padomes lēmumu apstiprinātas 2019. gada 28. februārī. Publiskā izpildījuma tarifu izmaiņas balstītas uz Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem - Patēriņa cenu indekss (PCI) un (IKP) mākslas, izklaides un atpūtas nozarē, ņemot vērā ekonomisko tirgus rādītāju izmaiņas. Maksājamās atlīdzības tarifi balstīti uz Autortiesību likumā noteiktajiem tarifu izstrādes kritērijiem, kā arī IFPI (International Federation of Phonogram Industry) starptautiskiem standartiem.
Pieaugot pakalpojumu cenām un citiem tirgus ekonomiskajiem rādītājiem, maksājamās atlīdzības tarifi pielāgoti atbilstoši esošajai tirgus situācijai:
- Izmaiņas: Fona mūzika Dokuments
- Izmaiņas: Karaoke Dokuments
- Izmaiņas: Deju mūzika kafejnīcās, restorānos Dokuments
- Izmaiņas: Deju mūzika deju klubos Dokuments
- Izmaiņas: Biroji, darba vietas Dokuments
- Izmaiņas: Skaļruņi arpus telpām Dokuments
Maksājamās atlīdzības tarifi un to noteikšanas kritēriji: METODOLOĢIJA
Saskaņā ar Konkurences padomes 2012. gada 3. augusta lēmumu Nr. 61, Konkurences padome atzīst, ka LaIPA sniegtais pamatojums maksājamās atlīdzības noteikšanai publiskajā izpildījumā - veikalos, kafejnīcās, frizētavās un citās pakalpojumu sniegšanas vietās - pamatā uzskatāms par objektīvu. Par objektīviem kritērijiem maksājamās atlīdzības apmēru noteikšanai uzskatāmi, piemēram, fonogrammu ražošanas izmaksas (attiecībā uz izmaksām jāņem vērā, ka maksājamās atlīdzības par publisko izpildījumu nav vienīgie producentu ieņēmumi par fonogrammu ražošanu), valsts makroekonomiskie rādītāji, to izmaiņas un attīstība, kā arī salīdzinājumi ar līdzīgiem maksājumiem citās valstīs.
2012. gada 3. augusta Konkurences padomes lēmums Nr. 61.