Mūzika tavam bērniņam, kamēr esi vēl gaidībās

29.08.2017

Mūzika tavam bērniņam, kamēr esi vēl gaidībās

Mazuļa gaidīšanas laiks ir viens no skaistākajiem brīžiem sievietes dzīvē. Šajā laikā nereti jaunā māmiņa aizdomājas par to, kā viss ikdienišķais un pierastais ietekmē gaidāmo mazuli. Vai mūzika, ko klausāmies, ietekmē mūsu mazuli, kad tas vēl aug un attīstās?

Tieši tā – mazulis dzird arī visu to, kas notiek ārpus vēdera, kurā attīstās. Attīstoties mazuļa dzirdei, iespējams atšķirt skaņas, mūziku un mātes balss tembru. Nereti novērots, ja māmiņa visu grūtniecības laiku klausās viena žanra mūziku, bērniņš to atpazīst arī pēc piedzimšanas. Ja māmiņa, piemēram, relaksējusies, klausoties Mocartu vai Bahu, bērniņš atpūtīsies līdz ar viņu un pēc dzimšanas viņu var nomierināt ar klasisko mūziku.

Veikti dažādi pētījumi, kuros atklājies, ka bērniņam, kas vēl attīstās māmiņas vēderā, tiek novērotas dažādas izmaiņas smadzeņu attīstībā. Citi eksperti uzskata, ka bērniņam jāatskaņo Mocarta mūzika, kas palīdz attīstīties augļa smadzenēm, bet zinātniski tas nav ticis pilnībā pierādīts. Daļa zinātnieku uzskata, ka nevar viennozīmīgi teikt, ka Mocarta mūzika palīdz attīstīt bērna smadzenes un ietekmēt tā tālāko intelekta līmeni.

Kā atskaņot mūziku mazulim, kas vēl tikai attīstās mātes vēderā

Vislabāk un ērtāk mūziku ir likt fonā, lai tā pavada gan tavas, gan bērniņa ikdienas gaitas. Mūziku nevajadzētu atskaņot austiņās, tās tuvinot vēderam, jo mūzika bērniņam būs pārāk skaļa. Tas, ka bērniņš atrodas māmiņas vēderā, pilnībā to neizolē no ārpasaules. Viņš dzird un jūt visu, kas notiek, jo augļūdens ļoti labi vada skaņu, kas ļauj to baudīt bērniņam.

Padomi, ko ievērot, atskaņojot mūziku savam mazulim

  • Nepārspīlē!

Nevajadzētu uzskatīt, ka mūziku nepieciešams spēlēt visu laiku. Tāpat kā mums, arī bērniņam gribas mazliet atpūsties. Mūziku klausies tik daudz un ilgi, kamēr tā nerada diskomfortu.

  • Neaizmirsti dziedāt!

Neaizmirsti, ka bērniņam jāiepazīstas arī ar tavu balsi. Droši vari dziedāt šūpuļdziesmiņas savam bērnam, kad tas vēl tikai attīstās. Pierādīts, ka bērns māmiņas balsi piedzimstot atpazīst. Lai radītu īpašu saikni ar bērniņu jau pirms tā dzimšanas, dziedi un parunājies ar viņu, kamēr esat vēl viens vesels!

  • Nespēlē mūziku pārāk skaļi!

Skaļa un pārspīlēta mūzika nebūs ērta ne māmiņai, ne bērniņam. Nevajadzētu mūziku atskaņot skaļāk par 65 dB (decibeliem), lai tā nekļūtu traucējoša. Galvenais, lai jūties ērti un relaksēti, tad arī bērniņam mūzika netraucēs.

Lai saprastu, cik aptuveni ir 65 dB, pievienojām sarakstu ar ierīcēm, kas rada dažādas intensitātes skaļumu tavā mājvietā.

- Veļasmašīna 50 – 75 dB
- Putekļu sūcējs 60 – 85 dB
- Matu fēns 60 – 95 dB
- Modinātājpulkstenis 65 – 80 dB

Avoti:

www.babycenter.comwww.giftsforlearning.comwww.parentingscience.comwww.tinylove.com