Mūzika biznesam – ko atskaņot frizētavās un skaistumkopšanas salonos?

17.10.2017

Mūzika biznesam – ko atskaņot frizētavās un skaistumkopšanas salonos?

Fona mūzika ir svarīga frizētavu un skaistumkopšanas salonu daļa. Tā veido klientu pieredzu un salona atmosfēru. Mūzika var būt tas, kas rada neaizmirstamus iespaidus un uztveri par biznesu, motivējot klientus atgriezties, tāpēc mūzikas sarakstu nevajadzētu uztvert vieglprātīgi.

Izvēloties mūziku, jāņem vērā uzņēmuma specifika. Piemēram, frizētavai, kas koncentrējas uz jauniešu auditoriju vai ultramoderniem risinājumiem, labāk piestāvēs jaunākie popmūzikas hiti. Barbershops piestāv klasiskais roks, džeza kompozīcijas un citi tipiski vīrišķīgi uztverti žanri. Savukārt, veicot austrumu masāžas un citus skaistumkopšanas rituālus, labāk izvēlēties nomierinošu mūziku ar attiecīgās kultūras iezīmēm vai dabas skaņas. Protams, jāatceras arī par darbinieku un klientu labsajūtu, attiecīgi pielāgojot mūzikas skaļumu.

Lielbritānijā veiktos pētījumos noskaidroti vairāki interesanti fakti no pašiem salonu īpašniekiem un darbiniekiem, par mūzikas ietekmi. Tā 72% aptaujāto atzīst, ka mūzikas neesamība padara salonu mazāk aicinošu. 60% apgalvo, ka mūzika ir viens no iemesliem, kāpēc klienti atgriežas un vēl 61% uzskata, ka mūzika uzlabo produktivitāti. 90% salonu īpašnieku piekrīt, ka mūzika ir ieguvums biznesam un 81% atzīmēja, ka mūzika iepriecina darbiniekus, kas uzlabo produktivitāti.

Labākais, veidojot skaņuceliņus, nevis izvēloties radio, ir iespēja tos mainīt un pielāgot pēc nepieciešamības. Vasaras mūzika, Ziemassvētku mūzika, skaņuceliņš lietainai diena vai mierīgam rītam. Šāds pielāgots mūzikas saraksts ļaus iejusties atmosfērā gan klientiem, gan salona darbiniekiem.

Atceries, lai arī kādu mūziku izvēlētos atskaņot salonā, nepieciešams saņemt atļauju, ko Latvijā izsniedz Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Informācija par tarifiem un līgums pieejams www.laipa.org, kā arī, rakstot e-pastu vai zvanot  67605023.

Avoti: