YouTube joprojām ir viens no līderiem mūzikas straumēšanā, tomēr mūziķu ienākumi no tā ir neatbilstoši zemi

13.10.2017

YouTube joprojām ir viens no līderiem mūzikas straumēšanā, tomēr mūziķu ienākumi no tā ir neatbilstoši zemi

Nesen publicētais Starptautiskās fonogrammu ražotāju federācijas pētījums atklāj svaigākās mūzikas patēriņa tendences pasaulē, atklājot statistiku par mūzikas un video straumēšanu. Audio straumēšana ir tendence pieaugt, taču "YouTube" joprojām līderis mūzikas patērēšanā.

Nesenais pētījums atklāj iepriecinošu ainu - arvien palielinās klausītāju izvēle izmantot legālās digitālās mūzikas straumēšanas vietnes. Licencēta audio straumēšana kopš pagājušā gada pasaulē pieaugusi līdz 45%, no tiem 85% ir 13 līdz 15 gadus veci jaunieši, kas vērtējams kā pozitīvs aspekts un liecina par jaunas mūzikas patērētāju paaudzes veidošanos. Mūzikas industrija to ir ņēmusi vērā, tāpēc primāri izvēlas mūziku publicēt audio straumēšanas vietnēs. 

Par spīti arvien pieaugošajai auditorijas izvēlei patērēt mūzikas straumēšanas vietņu pakalpojumus, joprojām liels izaicinājums mūzikas industrijai ir video straumēšanas giganta "YouTube" dominējošā loma un atšķirība kompensācijā, ko mūziķi saņem no, piemēram, "Spotify" un no "YouTube".

55% mūzikas klausītāju izmanto video augšupielādes un straumēšanas vietnes mūzikas patērēšanai - "YouTube" joprojām ir izteikts līderis - 46% sastāda "YouTube" izmantošana mūzikas patērēšanai. 

Lūkojoties uz globālo ainu, izšķiramas četras mūzikas patēriņa formas interneta lietotāju vidū: 

  • 44% mūzikas patērētāju iegādājas fizikas kopijas vai maksā par legālu lejupielādi;
  • 45% izmanto audio straumēšanas platformas;
  • 75% izmanto video straumēšanas servisus;
  • 87% klausās mūziku radio (35% no tiem izvēlas interneta radio).

"YouTube" piedāvā ērti jebkuram reģistrētam lietotājam augšupielādēt video un jebkuram arī patērēt video, līdz ar to mūzikas ražotāju un patērētāju vidū "YouTube" joprojām ir līderis. Un tomēr - summa, ko no "YouTube" par savu mūziku saņem autori, uzskatāma par neatbilstošu, salīdzinot ar citām digitālajām straumēšanas vietnēm. Tādējādi ir radusies ievērojama vērtību plaisa - aprēķināts, ka par vienu klausītāju mūzikas autors saņem 20 dolārus no "Spotify", taču tikai 1 dolāru no "YouTube", kaut arī "YouTube" ir dominējošais mūzikas patēriņa formāts. Kas ir ne mazāk interesanti - kamēr daļa "YouTube" lietotāju izmanto vietni, lai atklātu jaunu mūziku, 76% to izmanto, lai klausītos mūziku, ko jau iepriekš dzirdējuši. 

Mūzikas industrijā šis problēmjautājums apzīmēts ar jēdzienu "value gap", norādot uz ievērojamo "plaisu" ienākumos. Kompensācija uzskatāma par neatbilstoši zemu lielajam mūzikas patēriņam "YouTube".

Ar visu pētījumu iespējams iepazīties šeit.

Avots: IFPI - "Connecting with Music. Music Consumer Insight Report"