Zinātnieki pierādījuši mūzikas pozitīvo ietekmi uz veselību

14.03.2017

Zinātnieki pierādījuši mūzikas pozitīvo ietekmi uz veselību

Mūzika ir visapkārt un ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Nav nevienas kultūras pasaulē, kas dzīvotu bez mūzikas. Klausoties mīļākās dziesmas, uzlabojas garastāvoklis, bet vai zināji, ka mūzika spēj uzlabot arī tavu veselību?

Daudzi ir teikuši, ka mūzika dziedē dvēseli un izrādās, ka tā ir taisnība. Mūzika sniedz vairākus labumus veselībai, piemēram, samazina stresa līmeni, uzlabo garastāvokli, attīsta smadzeņu darbību un spēj palīdzēt meditācijā.

Mūzika padara priecīgāku

Klausoties mūziku, kas patīk, smadzenes sāk izdalīt dopamīnu, kas ir zināms kā labsajūtas hormons. Šis hormons ļauj mums just prieku, patīkamu satraukumu un laimi. Pētījumi rāda, ka mūzika ar ātrāku tempu padara cilvēkus laimīgus, bet mūzika ar lēnāku tempu var izraisīt skumjas.

Daži piemēri mūzikai, kas uzlabo garstāvokli:

Uzlabo imūnsistēmu un samazina sāpes

Pētījumi rāda, ka mūzika spēj samazināt stresa hormona kortizola līmeni. Kortizols novājina imūnsistēmu, palielina sirds slimību risku, asinsspiedienu, koncentrēšanos un atmiņu, kā arī kaulu blīvumu. Klausoties iemīļoto mūziku 50 minūtes, antivielas cilvēka ķermenī palielinās, kas palīdz cīnīties ar šo hormonu.

Papildus vari klausīties ar šādu mūziku:

Uzlabo miega kvalitāti

Stress un uztraukums bieži ir viens no galvenajiem iemesliem, kas rada miega traucējumus. Ir pierādīts, ka mūzikas klausīšanas samazina šos faktorus, tādējādi padarot cilvēku mierīgāku, laimīgāku un nodrošina veselīgāku miega režīmu.

Ja ir problēmas ar miegu, pirms gulētiešanas klausies šādu mūziku: 

Uzlabo vizuālās un verbālas prasmes

Pētījumi rāda, ka mazi bērni, kas mācās spēlēt kādu mūzikas instrumentu, skolā uzrāda labākus mācību rezultātus. Pētījuma rezultātā, kur 4 līdz 6 gadus veci bērni mēnesi piedalījās mūzikas apmācībās, kas iekļāva ritma, melodijas un balss treniņus, uzlabojās bērnu kognitīvas spējas.

Padara treniņu efektīvāku

Pētījumi rāda, ka pacilājoša mūzika ar ātru tempu var būtiski ietekmēt treniņa kvalitāti. Klausoties mūziku, kas patīk nepamanīs treniņa sagādātās grūtības vai papildus noskrietu kilometru.

Šāda mūzika motivēs sportot:

Avots: www.collective-evolution.com