Kas mūziķiem jāņem vērā, lai saņemtu uzaicinājumu spēlēt Tallinn Music Week?

20.04.2017

Kas mūziķiem jāņem vērā, lai saņemtu uzaicinājumu spēlēt Tallinn Music Week?

Mūzikas un pilsētvides festivāls Tallinn Music Week, kas agrā pavasarī notiek Igaunijas galvaspilsētā, ar katru gadu kļūst par spēcīgāku mūzikas industrijas platformu, iemantojot pasaules atpazīstamību.

2017. gadā Tallinn Music Week (TMW) kopā pulcēja 36 823 festivāla apmeklētājus, 1193 delegātus un 250 māksliniekus no 32 valstīm, kā arī 132 starptautiskos žurnālistus. TMW pasākumi norisinājās 80 dažādās Tallinas vietās. Kas jādara, lai arī saņemtu uzaicinājumu uzstāties Tallinn Music Week? To jautāju TMW programmu direktoram Raimondam Poldmās (Raimond Põldmaa).

Nākamajā - 2018. gadā Tallinn Music Week svinēs apaļu jubileju! Kas jāzina mūziķiem, lai vislabāk sagatavotu pieteikumu TMW festivālam?

Tieši tā, nākamgad mums aprit 10 gadi! Pieteikumu anketa TMW2018 tiks atvērta mājaslapā sākot ar 1. septembri un pieteikšanās ilgs 2 mēnešus. Kas attiecas uz pašu pieteikumu, mūziķiem atliek aizpildīt visas anketas sadaļas  - pievienot savus labākos muzikālos darbus, saites uz sociālajiem medijiem, sagatavot labu publicitātes paku utt.

Vai ir kādi kopējie kritēriji, pēc kuriem tiek veidotas TMW festivāla programmas?

TMW programmu izvērtē žūrija, kuras sastāvā ir vadošie mūzikas aģenti, festivālu organizatori un Igaunijas mūzikas apvienības. Žūrijas locekļi, kas reprezentē visus žanrus un skatuves, sākot no avangarda līdz popmūzikai, no folkmūzikas līdz klasiskajai mūzikai, un izvēlas māksliniekus no garā TMW pieteikumu saraksta. Tāpat ņemam vērā ieteikumus no festivāliem, lai nodrošinātu pēc iespējas augstāku programmas kvalitāti.

Vispārīgi runājot, 1500 mūziķu pieteikumi kandidē uz 200 – 250 programmas vietām.

Lēmumu nav viegli pieņemt! Vērā tiek ņemti sekojoši faktori:  kāda ir mūziķa koncertpieredze, kāda ir mākslinieciskā izaugsme, kādu stilu mākslinieks pārstāv un citi.

Vai jūs noklausieties visu TMW mūziķu pieteikumos saņemto mūziku?

Jā, mēs mēģinām maksimāli caurskatīt visus saņemtos pieteikumus. Ir dziesmas, kas nekavējoties piesaista uzmanību, citām vajadzīgs laiks.

Kāda nozīme mūziķu izvēlē ir viņus pārstāvošā menedžera vārdam?

Menedžera vārdam nav nekādas nozīmes. Tomēr mūziķiem, grupām vajadzētu menedžeri. Tas var būt arī viens no grupas dalībniekiem. Lai iegūtu vislabāko, ko TMW var dot, mūziķim ir nepieciešams pārstāvis, kas piedalās konferencē, sarunājas ar delegātiem, aicina viņus uz koncertu, šādi radot vairāk iespējas mūziķim vai grupai tapt pamanītai.

Vai mūziķa biogrāfija noteikti ir jāiztulko igauniski? Kādai informācijai jābūt iekļautai biogrāfijā?

Biogrāfija nav jātulko igauniski, jo mums ir savi tulki, kas to izdarīs. Biogrāfijai nav īpašu noteikumu. Tai jāiepazīstina ar mākslinieku tā, kā mākslinieks uzskata par nepieciešamu.

Nākamajā gadā Tallinn Music Week norisināsies laikā no 2018. gada 2. līdz 8. aprīlim.